Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kobiety mówią o traumie. Już w środę w Baobabie

Marcin Jaszak
Czym jest trauma, ta bezpośrednia i pośrednia? Jakie są rodzaje traumy zapośredniczonej? Jak dotykają one współcześnie kobiet i jak o niej mówić zarówno w kontekście rosyjsko-ukraińskiej wojny, jak i naszej codzienności? Na te pytania postarają się odpowiedzieć antropolożka i psycholożka. Dwie kobiety, które opowiedzą o traumie.

Warsztaty Kultury w Lublinie oraz Kultura Enter zapraszają w środę do Baobabu na spotkanie z antropolożką Małgorzatą Wosińską i psycholożką Oleną Orel. Rozmowę poprowadzą Monika Ostrowska i Aleksandra Zińczuk.

Małgorzata Wosińska, antropolożka ludobójstwa, psychotraumatolożka. Wykładowczyni międzynarodowego programu akademickiego NOHA UW. Master in Humanitarian Action na Uniwer-sytecie Warszawskim oraz Studiów Podyplomowych Pomocy Humanitarnej realizowanych przez UW i PAH (Polską Akcję Humanitarną). Prowadzi interdyscyplinarne badania nad zjawiskiem traumy.

Olena Orel, pochodzi z Mikołajewa. Skończyła Pedagogiczny Uniwersytet Narodowy, specjalizacja: psychologia. Pracowała jako psycholog w Urzędzie Pracy w Mikołajowie, następnie jako prywatny psycholog. Jest członkiem Ukrainian Umbrella Association of Psychotherapy, Ukraińskiego Instytutu Uzależnień, psychoterapeutką ds. uzależnień. Pracuje w metodologii psychologii egzy-stencjalnej. Od początku ataku Rosji na Ukrainę, pracują jako psycholożka, psychoterapeutka z uchodźcami. Obecnie studiuje na UMCS, podyplomowe studia z zakresu diagnozy i terapii neuropsychologicznej.

Aleksandra Zińczuk, publicystka, eseistka, działaczka społeczna (m.in. Fundacja Teren Otwarty) Redaktor naczelna magazynu internetowego kulturaenter.pl oraz kierownik programu wydawniczego instytucji kultury Warsztaty Kultury (Lublin). Autorka licznych publikacji z zakresu edukacji nieformalnej, pamięcioznawstwa, filozofii i historii kultury, inicjatorka badań terenowych i akcji upamiętniających w kontekście historii pogranicza Europy Wschodniej, m.in. dziedzictwa żydowskiego, stosunków polsko-ukraińsko-białoruskich w czasie II wojny światowej i w reżimach totalitarnych. Liderka i koordynatorka wielu projektów transgranicznych i lokalnych, takich jak „Pojednanie poprzez trudną pamięć. Wołyń 1943”, który spopularyzował temat wzajemnego ratowania się Ukraińców i Polaków.

Spotkanie Kobiety mówią o traumie

Kiedy: 17 kwietnia, godz. 17
Gdzie: Baobab, Krakowskie Przedmieście 39B
Dla kogo: Dla dorosłych
Wstęp wolny

od 7 lat
Wideo

Polskie skarby UNESCO: Odkryj 5 wyjątkowych miejsc

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na lublin.naszemiasto.pl Nasze Miasto